Порошенко запропонував чотири кроки для деблокади експорту українського зерна

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
деблокади експорту

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що путін хоче поставити світ на коліна через створення глобальної продовольчої кризи, і запропонував чотири варіанти для деблокади експорту українського зерна і продовольчих товарів на світові ринки.

  • “Варіант перший – позиція ООН про зустрічне блокування торговельного флоту росії, якщо не буде розблокована Україна.
  • Другий – безпека торговельного флоту має бути гарантована конвоями НАТО з ударами у відповідь.
  • Третій – постачання протиповітряних, протикорабельних озброєнь для українських Збройних сил, і вони самі розблокують.
  • І четвертий – сухі порти на західному кордоні”, – пропонує Порошенко.  Він також зазначив, що ці варіанти можуть бути об’єднані.

За його словами, відновлення постачання на світові ринки українського зерна, експорту харчових продуктів є питанням національної безпеки. “Бо це одне з головних джерел надходжень валюти до українського бюджету, у тому числі й для фінансування армії. І це є одним із джерел харчової продукції для світу. Експорт понад 22 мільйонів тонн українського зерна принесе мільярди доларів валютних надходжень”, – говорить Порошенко.

Він констатує: п’ята частина населення світу опинилася перед загрозою голоду, це Африка, Азія і Латинська Америка.

“Для цього росія оголосила острів Зміїний як частину свого суверенітету, а Чорне море – внутрішніми водами, на що ми хочемо звернути увагу Туреччини, Болгарії, Румунії, інших країн НАТО”, – зазначає Петро Порошенко.

“Маємо негайно скликати спецсесію Генасамблеї ООН для обговорення світової продовольчої кризи. Це є прямий наслідок російської агресії”, – закликав Порошенко.

Читай у Google News!