Понад 40 правозахисних організацій закликали ВР відхилити законопроєкти щодо обмеження доступу до судових рішень

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
судових рішень

Понад 40 громадських правозахисних організацій закликали парламент відхилити проєкти законів №7033-д і №8359, які передбачають обмеження доступу до судового реєстру і дозволяють не проводити запис судових засідань, що суперечать цінностям демократичного суспільства. Про це повідомляє Центр прав людини Zmina.

Наголошується, що запропоновані цими законопроєктами зміни становлять небезпеку непропорційного обмеження доступу суспільства до важливої інформації, а також праву на справедливий суд. Крім того, вони створять колізії із вимогами законодавства та суперечать цінностям демократичного суспільства.

Зокрема проєктом закону №7033-д хочуть запровадити низку нововведень як на період воєнного стану, так і у мирний час.

Серед них – суттєве розширення переліку відомостей, що не можуть бути розголошені в текстах судових рішень, що ускладнить моніторинг судових рішень для громадськості, обмежений доступ до судових рішень у справах, які становлять особливий суспільний інтерес і право суддям довільно вилучати із судового реєстру інформацію з рішень у справах, як розглядали на відкритих засіданнях.

Проєкт закону №8359, на думку правозахисників, відкриває простір для зловживання щодо фіксації судового процесу.

Згідно з документом, під час воєнного чи надзвичайного стану “у разі об’єктивної неможливості” повністю фіксувати судове засідання технічно, секретар записує лише істотні моменти розгляду справи у протоколі.

Законодавство повинно мати єдиний підхід щодо обмеження доступу до інформації, тож відкрита інформація не повинна бути обмежена у судових рішеннях. Інакше це загрожує нормальному функціонуванню Єдиного державного реєстру судових рішень, який є демократичним досягненням українського суспільства, наголосили представники правозахисних організацій.

З детальним аналізом законопроєктів можна ознайомитися за посиланням

Читай у Google News!