Польський учений: Стан, в якому опинилися політика Польщі та США, – це великий успіх РФ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Професор Яґеллонського університету та голова Ради Центру польсько-російського діалогу та порозуміння Анджей Новак  відзначив великий успіх, якого РФ досягла у політиці щодо Польщі за попередні роки, повідомляє “Польське радіо”.

“Це такий поділ політичної сцени, коли ми не можемо домовитися між собою. Це найліпша агентура Росії. Я кажу не про когось особисто, а про стан, у якому опинилася польська політика”, – сказав він.

На переконання вченого, стан американської сучасної політики також можна назвати “дуже великим успіхом Росії”. “Я не знаю, чи Росія насправді втручалася в американські вибори, але вона справила таке враження, що втручалася. Завдяки цьому Америка паралізована нині внутрішньо подібним конфліктом, що поїдає Польщу. Це робить Польщу і Америку, кожну на своєму рівні, слабшими. Більш уразливими на маніпуляції з боку РФ”, – наголосив він.

Польський професор відзначив, що Росія бачить у Польщі тільки васала або ворога.

Росія дивиться на Польщу як на країну, яка або може належати до російської зони впливів, бути підпорядкованою Москві, або ж бути ворогом. Немає іншого погляду з російської перспективи на Польщу. Це дуже сумний урок історії. Дотепер не вдалося створити таких умов, таких можливостей, аби Росія змінила у зв’язку з цим свою позицію», – сказав учений.

Новак також зауважив, що Росія може вести дуже ефективну пропагандистську політику, привабливу для всього спектру політичних сил в країнах Європейського Союзу: від ультраправих до радикальної лівиці. Професор зауважив, що, з одного боку, Путін створює імідж своєї країни як захисниці моральних цінностей і традицій проти занепаду Європи. Водночас Новак нагадав, що РФ є країною з найвищими у світі показниками захворювання на СНІД та абортів.

Професор наголосив, що на Заході є політики, які готові повернутися до перемовин з Росію за рахунок слабших країн, аби відновити зони впливів, на які, як зауважив, Росія має таке ж саме право, як Америка.

Водночас Анджей Новак переконаний, що найближчим часом військової операції з боку Росії проти Польщі не буде. Значно більші причини для стурбованості мають, на думку історика, Фінляндія і Швеція у зв’язку із дедалі більшими інтересами Росії у зоні Арктики.

Раніше повідомлялося, що Варшава домовляється із Вашингтоном про збільшення американських військ у Польщі. Раніше повідомлялося, що Литва і Польща домовилися посилити захист Сувалкського коридору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket