Польські ЗМІ: Страшно подумати, чим закінчиться саміт нормандської четвірки

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У тижневику Gazeta Polska читаємо про “безумства президента Франції”, а у виданні Dziennik Gazeta Prawna – про загострення між Францією та Німеччиною, передає polskieradio.pl.

Йдеться не лише про нещодавні слова Емманюеля Макрона про “смерть мозку” Північноатлантичного альянсу. Париж завжди мав слабкість до росії; неприязно ставиться до НАТО і не може погодитися з фактом, що Америка є номером один у світі. І вже кілька місяців навіть не приховує свого ставлення.

Президент Макрон, як де Голль кілька десятиліть тому, намагається йти “третім шляхом”. На схід, – пише тижневик Gazeta Polska. Лише за півроку Макрон висловився за повернення росії до складу Ради Європи, підтримав відновлення її участі у Великій сімці [тобто щоб це знову була Велика вісімка], прийняв путіна у літній резиденції, оголосив послам Франції про необхідність нормалізувати відносини з Москвою, заблокував можливість розширення Європейського Союзу на Балкани і, нарешті, сказав, що НАТО опинилося в стані “мозкової смерті”.

Можна сказати, що французький президент з кожним місяцем відсуває межу допустимого. “Страшно подумати, чим закінчиться запланований на початок грудня саміт нормандської четвірки, присвячений конфліктові України з росією”, – відзначає автор Антоні Рибчинський.

Про загострення конфлікту Париж-Берлін пише Dziennik Gazeta Prawna. Справа стосується суперечки за Балкани та ставлення до росії. Перед багатьма подіями, важливими для майбутнього континенту, політика двох найбільших держав Євроспільноти розходиться.

Автор статті Лукаш Ґраєвський звертає увагу, що хоч Німеччина підтримує співпрацю з Кремлем у вибраних сферах – наприклад, у справах енергетики та громадянського суспільства – проте на загальну зміну ставлення дивиться інакше. Колишній віце-канцлер і міністр закордонних справ Зіґмар Ґабрієль, який вважався прихильником якнайближчих відносин з Москвою, заявив, що конфлікт в Україні стоїть на шляху до угоди між ЄС та росією.

На думку цього впливового політика, анексія – “серйозне порушення міжнародного права”. За його словами, до нормальної співпраці Заходу з росією ще дуже далеко.

Читай у Google News!