Польща хотіла б дружити з Росією, якби не “імперське обличчя” РФ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що хотів би дружніх відносин з Росією, але історично так склалося, що Москва завжди хотіла захопити територію його країни, повідомляє  прес-служба Білого дому.

Зазначається, що дана заява прозвучала під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом. За словами Дуди, в останні роки РФ вкотре показує своє “неприємне, імперське обличчя” і його країна не хоче бути частиною російської сфери впливу.

Водночас польський глава держави наголосив, що “дуже хотів би бачити Росію другом”, оскільки ця країна – “великий сусід” Польщі. “І я радий, що сьогодні ми можемо сміливо говорити, в тому числі у зв’язку з військовою присутністю США і НАТО в Польщі, що ми дійсно, у першу чергу, з політичної точки зору, є частиною Заходу”, – додав він.

“Сьогодні ми перебуваємо в такій ситуації: Росія напала на Грузію. Потім, в 2014 році, вона напала на Україну. І це факти”, – нагадав Дуда.

12 червня Трамп і Дуда підписали нову оборонну угоду, за якою ще 1000 американських військових розмістять у Польщі на ротаційній основі.  За словами Трампа, Варшава нестиме витрати за додаткове розгортання американських військ і зауважив, що не буде змінювати загальну кількість американських військ, які розміщені по всій Європі. 

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket