Політолог Уколов пояснив, чому зараз не варто вірити рейтингам

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

На переконання політолога, колишнього журналіста, екс-депутата ВР 6 скликання Віктора Уколова, довіряти соціології нині не має сенсу. Політолог наводить свої аргументи у блозі опублікованому на сайті “Української правди”.

Зокрема Уколов нагадує, що 4 вересня, за півроку до виборів соціологи (Демініціативи і центр ім. Разумкова) “переконували нас, що попереду всіх кандидатів – Юлія Тимошенко”. “”Останнім часом суттєво зріс рейтинг Юлії Тимошенко: серед респондентів, які мають намір брати участь у виборах – з 13,3% у травні до 17,8% у серпні. Далі йдуть Анатолій Гриценко – 8,4%, Петро Порошенко – 7,9%, Вадим Рабінович – 6,7%, Юрій Бойко – 6,4%, Володимир Зеленський – 6,1…”, – цитує тогочасний прогноз Уколов.

13 листопада, після опитування, ймовірно на замовлення “Батьківщини”, три соціологічні агенції (у тому числі соціологічна група “Рейтинг”) бадьоро стверджували, що підтримка Тимошенко сягнула нечуваних висот – 21%, пише він. “Найближчий конкурент Володимир Зеленський відстав удвічі 11%, а Порошенко і взагалі на третьому місці”, – нагадує Уколов.

Політолог підкреслює, що вже навесні перед голосуванням у 1 турі, коли КМІС, Демініцативи і центр ім. Разумкова визнавали, що Порошенко на другому місці, і лише одна соціологічна служба “Рейтинг” “вперто показувала, що на другому місці – Юлія Тимошенко”.

І от тепер, як я розумію, ми чомусь віримо джентельменам із “Рейтингу” на слово, не піддаючи їхні висловлювання ані найменшому сумніву? Хоч протягом цілої виборчої кампанії вони блискуче помилялися у своїх прогнозах…. але я Вам не вірю. Ви помилялись вже не раз – і 13 листопада і в березні цього року. Мабуть, для цього у Вас були причини, але я все-одно переконаний, що 21 квітня українці більше підтримають Петра Порошенка. Щоби зараз не заспівали соло, або хором соціологічні голоси, – не відчуваю в них правдивої гармонії правильного акорду”, – резюмує політолог.

Як раніше повідомляла УТ, кандидат у президенти Володимир Зеленський відмовився брати участь у дебатах на НСК “Олімпійський” 14 квітня.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket