Політолог про пропозицію представника Зеленського: Запроваджувати двопалатний парламент – це як гасити пожежу бензином

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В той час як президент України Володимир Зеленський утримується від оприлюднення чіткої позиції щодо його стратегії досягнення миру з росією, оточення нового президента робить заяви, які в точності повторюють пропозиції російської сторони. Таку думку висловив представник команди партії “Європейська Солідарність”, політолог Сергій Таран, повідомляє “Прямий”.

“Представник президента України в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що в Україні має бути створений двопалатний парламент. Такий парламент, як правило, є в країнах з федеральним устроєм. Верхня палата обирається за регіональною ознакою і представляє інтереси регіонів. В умовах інспірованого ззовні сепаратизму запроваджувати двопалатний парламент це дуже небезпечно і все одно що гасити пожежу бензином. Керівник офісу президента, Андрій Богдан висловив в інтерв’ю кілька тез, які не можуть не викликати тривогу. Перша теза про те, що в Україні мають запроваджувати механізми, які є федералізацією – пряму виборність “губернаторів”. Він також заявив, що російська мова має бути офіційною на окупованих територіях після їх повернення Україні. Українська мова, за його словами, може бути обмежена анклавом 3 західних областей. Багато питань Богдан запропонував вирішувати на референдумах, тих, через які у 2014 році почалась окупація України. Відповідальність за загибель громадян України на Донбасі Богдан поклав не на Російську Федерацію, а на колишню українську владу. І все це зараз стало офіційною позицією Офісу президента”, – сказав Таран.

“Політолог також нагадав, що і за сценарієм серіалу “Слуга народу”, “в кінці Україна поділилася на окремі мікро-держави”.

“Цей же сценарій найближчий соратник президента Андрій Богдан зараз пропонує у якості мирного плану. Не випадково, що один зі сценаристів серіалу “Слуга народу” Юрій Костюк є одним із заступників голови Офісу президента. Очевидно, такі сценарії стають офіційною позицією офісу президента. І це дуже послаблює позиції Україна на міжнародній арені та викликає серйозну тривогу”, – зазначив Таран.

Як наголосив політолог, пропозиції оточення Зеленського, такі як запровадити в Україні двопалатний парламент, надати Донбасу особливий статус, а російській мові – статус регіональної в окремих областях дослівно повторюють російський сценарій “мирного врегулювання” збройного конфлікту на Донбасі. “

Виконання бодай однієї з цих вимог призведе до тотальної дестабілізації держави”, – підкреслив Таран.

Читай у Google News!