Початок “нафтової війни” між Саудівською Аравією і росією обвалили ціни на нафту

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На відкритті торгів 9 березня ціна на нафту марки Brent різко подешевшала з 46 до 35 доларів за барель, повідомляє УНН з посиланням на Investing.com і Bloomberg.

У порівнянні з цінами на нафту минулого тижня обвал сягає 31%, що є, за даними Bloomberg, найбільшим різким падінням з 1991 року з початком війни у Перській затоці.

Станом на 00:40 за київським часом, Brent подешевшала на 22% до 35,26 долара за барель. До цього часу на 21% впала ціною нафту марки WTI – до 32,5 долара.

Brent (травневі ф’ючерси) опускалася до 33,55 долара. Такі ціни на нафту спостерігалися в останній раз в січні 2016 року.

Раніше Goldman Sachs випустив прогноз, згідно з яким ціна Brent може впасти до 20 доларів за барель в найближчі тижні. При цьому банк різко знизив свій прогноз за середньою ціною Brent у другому і третьому кварталах 2020 рік до 30 доларів, назвавши це “новим нафтовим порядком”.

Прогнозоване різке падіння цін на нафту сталося через заяву Саудівської Аравії про плани значно наростити видобуток нафти і запропонувати клієнтам значну знижку, повідомив Bloomberg.

Відповідне рішення Саудівська Аравія прийняла після провалу переговорів ОПЕК з іншими видобувними країнами, перш за все з росією. Попередня угода про скорочення видобутку нафти закінчується в березні, а нового договору немає.

Планується збільшити видобуток нафти до 10 млн барелів на добу, а при необхідності – до 12.

Вважається, що мета Саудівської Аравії – перешкодити росії продавати свою нафту в Європі за рамками угоди з ОПЕК і повернути її за стіл переговорів.

Читай у Google News!