“Північний потік – 2” у Німеччині позиціонується як проект проти США – директор Групи Нафтогаз

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

російський проект “Північний потік-2” позиціонується в німецькому інформаційному просторі як можливість конкурувати із впливом Сполучених Штатів, але така позиція створює велику небезпеку для Європи.Про це сказав в інтерв’ю Укрінформу виконавчий директор Групи Нафтогаз Юрій Вітренко.

“У Німеччині (яка має стати кінцевим пунктом доставки російського газу – ред.) у публічному середовищі не кажуть, що це антиукраїнський проект. З точки зору громадської думки люди в Німеччині все ж усвідомлюють, що Україна є жертвою російської агресії, і тому Nord Sream-2 позиціонується там як проект, спрямований проти Америки”, – розповів Вітренко.

Він зауважив, що в Німеччині така позиція, на жаль, має публічну підтримку, “оскільки багато німців вважають, що їхня країна може конкурувати зі Сполученими Штатами, протистояти Америці”. І це дуже небезпечно для всієї Європи, підкреслив він.

Водночас, за його словами, Америка є партнером Європи. “І без підтримки з боку США, насамперед, військової або безпекової, Європа буде набагато більш уразливою перед викликами російської агресії”, – підкреслив Вітренко.

Він зауважив, що в Сполучених Штатах це розуміють. “Але я завжди пояснюю, що партнери Газпрому в Німеччині фактично розпалюють антиамериканські настрої. І цей аргумент дуже резонує в Сполучених Штатах”, – зазначив виконавчий директор Групи Нафтогаз.

Як повідомлялося, Проект Nord Stream 2 передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя рф через Балтійське море до Німеччини на додачу до “Північного потоку”, який вже діє. Як передбачається, потужність другої гілки Nord Stream – 2 становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина – понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в €9,5 млрд.

Газопровід будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Nord Stream 2 є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Втім, у Німеччині заявляють, що проект економічний, а не політичний.

Раніше повідомлялося, що лідерка німецької партії влади ХДС захищає “Північний потік-2”. Водночас США пригрозили німецьким компаніям санкціями через “Північний потік-2”.

Читай у Google News!