Північний кордон. В Україні створено єгерську бригаду для ведення боїв у лісах
У Збройних силах України із 61-ї бригади Корпусу резерву створили окрему єгерську бригаду для посилення оборони на північному напрямку, повідомляє прес-служба бригади у Facebook. “Відповідно до спільної Директиви МОУ та ГШ ЗСУ від 25.04.2019 року, 61 окрема піхотна бригада Корпусу Резерву була переведена до бойового складу як 61 окрема піхотна єгерська бригада з головною метою посилення оборони України на північному кордоні”, – інформує прес-служба.
Відповідно до повідомлення, підрозділи бригади призначені для ведення бойових дій у лісовій та болотистій місцевості та комплектуються лише військовослужбовцями контрактної служби, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких має спорідненість зі специфікою бригади (мисливці, єгері, співробітники лісових господарств).
Як нагадує “Прямий”, перші єгерські (єгер з нім. “мисливець”) підрозділи з’явились у прусській армії в період Семирічної війни (1756–1763). “Саме тоді були сформовані перші загони “вільних стрільців”, що складались з лісників та мисливців. Малі й автономні групи з легкою стрілецькою зброєю показали свою перевагу в лісовій та гірській місцевості перед замкненими колонами піхоти”, – йдеться у статті. Після Семирічної війни єгері під різними назвами (наприклад, “шассери” або берсальєри) з’явилися у більшості країн Європи. Єгерські підрозділи існують і донині, зокрема у таких країнах, як Австрія, Німеччина, Швейцарія та Фінляндія.
Як підкреслює автор статі, необхідність створення єгерської бригади в Україні є нічим іншим, як прямою вимогою національної безпеки. “На півночі Україна межує з Білоруссю, спільний кордон з якою становить приблизно 1084 кілометри переважно лісової та болотистій місцевості. І хоч сама по собі Білорусь ніяких загроз Україні не несе (масштаб і ефективність ЗСУ в рази більший, ніж у білоруських сусідів), проте війська Російської Федерації відчуваються себе на території Білорусі майже, як вдома”, – зазначається у матеріалі.
Автор нагадує, що все частіше лунає інформація про можливе приєднання Білорусі до росії та про то факт, що частина регулярних військ рф залишилася на території Білорусі ще після спільних військових навчань “Захід-2017”. “Виникає загроза прямого вторгнення з півночі (від білоруського кордону до Києва – 150 кілометрів, тобто три танкові переходи)”, – підкреслюється у матеріалі.
Нині єгерської бригади триває. “Офіційно повідомляємо, що формування бригади триває, зараз відбувається не дуже цікаві, але обов’язкові процедури щодо розроблення необхідної документації, визначення ППД, розроблення програм бойової підготовки та особливостей комплектування”, – зазначається у повідомленні прес-служби у Facebook від 17 травня.