Пів року пройшло, а фінансування Довженко-Центру досі не поновлено

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Внаслідок рішення уряду припинити проведення платежів і реєстрацію бюджетних зобов’язань за видатками загального фонду бюджету “Довженко-центр” вже пів року існує без фінансування. Про це повідомляється на Facebook-сторінці центру.

“Вчора минуло рівно пів року як Довженко-Центр позбавлено фінансування. Понад місяць тому ми повідомили про настання стану неплатоспроможності. Відтоді ситуація не змінилась.
Я не знаю за які кошти існують колеги, не отримуючи заробітну плату понад чотири місяці”, – пише гендиректор “Довженко-Центру” Іван Козленко у Facebook.

У грудні минулого року Козленко повідомив у Facebook, що через рішення Кабміну припинити проведення платежів і реєстрацію бюджетних зобов’язань за видатками загального фонду бюджету Держкіно України не виплатить кошти на створення фільмів та вже проведені заходи, фінансування яких було передбачено в тодішньому році.

Козленко відзначив, що існує дуже висока ймовірність, що фінансування так і не відновлять, і це відбувається вперше за останні п’ять років. Окрім цього, зі слів Козленка, внаслідок такого рішення Український культурний фонд не виплатить кошти за третім траншем грантів на суму близько 120 мільйонів гривень.

“Це суми вже використані грантоотримувачами й покриті з власних джерел. Невиплата коштів державою не звільняє грантоотримувачів від зобов’язань перед підрядниками за власними договорами”, – пояснив він.

Як відомо, 28 травня цього року у Національному центрі Олександра Довженка співробітники Нацполіції та СБУ проводили обшук. На думку колишнього голови Держкіно України Пилипа Іллєнка, увага силовиків до Центру Олександра є невипадковою й може бути пов’язана з позицією Козленка, який не погоджувався з культурною політикою чинної влади.

Читай у Google News!