Після 2004 і 2014 нам не вдалося проросійську колону поставити на місце, а тепер це треба зробити – Гарань

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
проросійську колону

Скільки людей працювали на Медведчука, скільки людей працювали на каналі Newsone, кого туди запрошували, цих так званих експертів. І я думаю, що дуже важливо, аби ці люди знову не спливли в українських ЗМІ, а чи це можливо? Можливо, пише науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” Олексій Гарань.

Дивіться, Карасьов уже дає величезні інтерв’ю Тиграну Мартиросяну, по-моєму, його прізвище, на каналі Україна 24. Слухайте, Карасьов, який працював на Newsone, вів окрему програму, і тепер він знову перефарбувався і знову виповз, уже як патріот. Є такий Руслан Бортнік, який ще був колись помічником нардепа Колесніченка, українофоба, який втік після 2014 року, він зараз знову дає інтерв’ю. Правда, не на телебаченні я бачив, але я його бачив на YouTube, це така передача Політбюро, теж доволі неприємна. Ще є такий «економіст» Охріменко, багато людей, які працювали безпосередньо на Медведчука і я думав, що вони вже не будуть вилазити, а вони вилазять знову.

І тут питання до ЗМІ, які їх запрошують.Ми не змогли провести такої своєрідної моральної люстрації після 2004, 2014 років, але давайте згадаємо: соратник Медведчука Погребінський, весь цей пул, які ділили українців на «три сорти» ще 2004 року. І вони випливли після 2004 року, вони знову випливли після 2014 року, і от питання, вони випливуть зараз чи ні? Тому я розумію, нам треба зараз говорити не просто про Медведчука, треба говорити про всіх цих людей, які були пов’язані з Медведчуком і які випливли, випливали раніше, хоча здавалося, що все, їм уже не місце в українському нормальному суспільстві. І питання, що буде зараз. Тому мені здається, тут велика відповідальність не просто наших правоохоронних органів, але велика відповідальність і ЗМІ, редакторів, журналістів, кого ми запрошуємо. Так, це наша цехова відповідальність тих, хто працює в ефірах. Тоді у мене запитання, якщо у нас знову ж таки спливають і ті люди, які працювали на медведчуківських каналах, і псевдоексперти, чи не означає це, що ми про себе не помічаємо того самого, що активно критикуємо, наприклад, у німцях, про business as usual? Оскільки російський газ вигідний, то ми так і прикриваємо гроші. І ми не хочемо чомусь позбуватися своїх залежностей від російського впливу, так само як німці не хочуть позбуватися своєї залежності від російського газу чи нафти?

Я думаю, так, так. Вони були просто вигідні, ясно, що вони були вигідні для проросійських каналів і Медведчук утримував ту когорту експертів. Але з пулу Медведчука люди з’являлися і на патріотичних каналах, і я запитував: для чого ви це робите? «Ну нам же потрібна дискусія, вони у нас хлопчики для биття, для того, щоби була суперечка, це піднімає рейтинги». Люди, ну це шавки Медведчука і вони з’являються на патріотичних каналах? Це абсолютно неправильно. Буквально вчора на одному з каналів з’явився, був такий депутат-регіонал Плотніков, економіст, який теж був в обслузі Януковича.

Ясно, що вони зараз усі перефарбувалися, що вони говорять правильні речі, але таких людей не можна пускати. Я поговорив, зв’язався з каналом, мені сказали, що так, це була помилка, вони це визнали і сказали, що це був недогляд, там якась не дуже досвідчена гостьова редакторка працювала. Але є така база псевдосоціологів і прихованих піарників, її зробила структура Texty.org.ua. Вона теж не є ідеальною, тому що іноді можна сперечатися, правильно, неправильно хтось потрапив до цієї бази псевдоекспертів, але вона існує. І бодай перед тим як запрошувати, подивіться, забиваєте це ім’я в цю базу і там можна багато чого дізнатися про людей. Я би радив цим користуватися, бо інакше ми бачимо людей, які з дуже сумнівним минулим і які тепер випливають.

Слухайте, якщо Арестович після Революції 2004 року виступав у Москві разом із Дугіним, з Корчинським про євразійство, про те, який поганий Захід, як нам треба будувати спільний простір із росіянами… Таке ж запитання. Слава Богу, що і рукописи не горять, і Google не горить, тому це все збережеться на майбутнє. Але я думаю, що тут, до речі, варто буде підняти і те, що говорили ті люди з України, ці медведчуковські. Медведчук тут такий збірний образ, тобто треба говорити не Медведчука, а путіна, путінські блазні. Все, що вони тут наговорили про дружбу з росією, про українських націоналістів і таке інше, бо вони ж тут це говорили, всередині України і обробляли, намагалися обробити населення.

Тому все це треба підняти, щоби більше такого не повторювалося. Ще раз говорю, після 2004 і 2014 років нам не вдалося цю проросійську колону поставити на місце, а тепер це треба зробити. Ще раз, ми можемо дискутувати про російську мову, російську культуру, ми ж зрештою демократична країна. Але не має бути ідеологічного промивання мізків, як це зробила проросійська пропаганда у нас в Україні за сприяння своїх проросійських структур тут.

Читай у Google News!