“Переважно невільна”. Україна опустилася у рейтингу економічних свобод

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
business ua

Україна опустилася зі 127-го на 130-те місце у рейтингу економічних свобод, який було складено Heritage Foundation, передає prm.ua.

Загальна оцінка України погіршилася з 56,2 до 54,1 бала з 100 можливих. Водночас українській економіці дають кваліфікацію “переважно невільної”, у рейтингу вона посідає передостаннє місце у Європі і так випереджає Білорусь.

Як вважають укладачі рейтингу, з фіскальної точки зору, з українською економікою все гаразд, тоді як слабкими місцями є свобода інвестицій, фінансова свобода і верховенство права. Сусіди України у рейтингу – Гвінея та Індія.

Загалом враховували характеристики 177 країн. Лідером досі є Сінгапур із результатом 84,4 пункту. У першу трійку також увійшли Швейцарія та Ірландія. До “вільних” економік також відносять Нову Зеландію, Люксембург, Тайвань, Естонію.

Інші економіки, починаючи з Нідерландів (8-ме місце), вважають “переважно вільними” або ж, як Україна, вони мають ще гіршу оцінку.

Німеччина посіла у рейтингу 16-те місце, США – 25-те, Грузія – 26-те, Польща – 39-те, Франція – 52-ге, Молдова – 78-те, Китай – 158-те.

Читай у Google News! google news