Перейменування Криму. росія хоче применшити значення кримських татар як корінного народу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Крим, Україна, рф, війна, окупація, перейменування

Ініціатива влади росії перейменувати Крим на Тавриду має на меті протиставити кримських татар іншим нацменшинам на півострові, зокрема грекам, применшити значення кримських татар як корінного народу півострова, а на регіональному рівні внести додаткову напругу у відносини Туреччини і Греції.

Про це в кулуарах наради ОБСЄ з людського виміру, що триває у Варшаві до 27 вересня, в коментарі власному кореспондентові Укрінформу розповів український експерт, генеральний директор Інституту геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського Наріман Устаєв.

“Ідея перейменування Криму на Тавриду спрямована на досягнення абсолютно конкретної цілі – знищити ДНК Криму і розірвати зв’язок, який існує між Кримом і корінним народом – кримськими татарами. Таким чином, зникає приналежність корінного народу України – кримських татар – саме до Криму”, – заявив Устаєв.

Він додав, що таким чином російська влада зможе стверджувати, що на території рф живуть якісь татари, абсолютно свідомо стираючи різницю між татарами у Криму і російському Татарстані.

За його словами, реалізуючи “ідею Тавриди” на локальному рівні, росія хоче протиставити греків та кримських татар, а на рівні чорноморської регіональної безпеки – загострити відносини між Грецією, яка може зайняти проросійську позицію, і Туреччиною, яка підтримує територіальну цілісність України і приналежність Криму до України.

Читай у Google News!