Партія “Слуга народу” більш не фаворит парламентських перегонів – опитування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Партії “Слуга народу” та “Європейська Солідарність” мають приблизно однакову підтримку виборців. Різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки, тобто формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою “ділять” перше-друге місце. Таку динаміку фіксує КМІС.

Станом на 1-7 червня партію “Слуга народу” підтримали 14,2% серед усіх респондентів і 20,3% серед тих, хто збирається голосувати та визначився зі своїм вибором, “Європейську Солідарність” підтримують 12,9% серед усіх респондентів і 18,5% серед тих, хто визначився з вибором.

Якщо у квітні різниця в підтримці “Слуги народу” і “ЄС” була понад похибку, тобто “Слуга народу” формально дійсно мала найбільшу підтримку і була на першому місці, то зараз підтримка обох партій в межах статистичної похибки, і тому обидві партії “ділять” лідерство з приблизно однаковою підтримкою.

Якщо між лютим і квітнем фіксувався ріст підтримки партії “Слуга народу” і водночас зниження – “ОПЗЖ”, “Батьківщини”, “Голосу” (для “ЄС” змін не було), то зараз у випадку всіх партій у порівнянні з квітнем зміни – в межах статистичної похибки, тобто поточні рейтинги всіх політичних сил не відрізняються від рейтингів станом на квітень.

Третє-четверте місця ділять “Батьківщина” (8,4% і 12%) та «ОПЗЖ» (8,3% і 11,9%) (різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки). Подолала б прохідний бар’єр також партія “Сила і Честь” (5,1% і 7,2%). Підтримка інших партій нижче прохідного бар’єру, хоча відносно наближені до нього “Українська стратегія Гройсмана” (3% і 4,2%), «Опозиційний блок» (лідерами зазначалися Є. Мураєв і В. Новинський) (3% і 4,2%) та Радикальна партія (2,9% і 4,2%).

На виборах Президента, якби вони відбувалися на початку червня і якби в них брали зазначені кандидати, найбільшу підтримку отримав би В. Зеленський – 23% серед усіх респондентів і 30,6% серед тих, хто збирається голосувати та визначився з вибором. На другому місці – П. Порошенко, якого підтримали б 13% серед усіх респондентів і 17,4% серед тих, хто визначився.

Далі йдуть Ю. Тимошенко (відповідно, 9,5% і 12,7%), Ю. Бойко (8% і 10,6%) і І. Смешко (6,1% і 8,1%). Підтримка інших кандидатів нижча.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Читай у Google News!