ОПУ просуває проєкт меморіального комплексу “Бабин Яр”, за яким стоїть путін – Зісельс

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Бабин Яр

За російським проєктом меморіального комплексу “Бабин Яр” у Києві, який просуває ОПУ стоїть путін. Про це заявив співпрезидент Конфедерації єврейських громад Йосиф Зісельс, передає 5.ua.

За словами Йосипа Зісельса, цей проєкт побудований на російському баченні історії Другої світової війни. Крім того, містить елементи провокації: наприклад меморіальну синагогу планують звести поблизу пам’ятника “Менора”: там, де починається територія Кирилівського православного цвинтаря. Але будувати на кістках не дозволяє не лише українське законодавство, а й єврейські канони. 

Митці, науковці та громадські діячі звернулися до президента Володимира Зеленського з вимогою не підтримувати проєкт, який фінансується з росії. Але відповіді на своє звернення не отримали.

“Після травневого звернення, про яке вже йшлося, від представників наукової і культурних спільнот, на початку літа минулого року з’явився лист для службового користування Івана Баканова керівника Служби безпеки України до прем’єр міністра Шмигаля, в якому зазначалося, що цей проєкт російський несе ризики для іміджу України. Ніхто не звернув увагу. Тому що головним лобістом російського проєкту в Україні є керівник Офісу президента”, – заявив співпрезидент Конфедерації єврейських громад Йосиф Зісельс.

Читай у Google News!