Охматдит поглинає корупція. Клініка готується закупити обладнання у фірм-фігурантів кримінальних проваджень – Іонова

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
corruption

Влада планує закупити обладнання для «Охматдиту» за завищеними цінами в фірм, які опосередковано пов’язані з діячами «ДНР» і фігурують в кримінальних провадженнях. Про це написала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність Марія Іонова на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Охматдит остаточно поглинає корупція… Особливо огидна і страшна, адже посадовці крадуть гроші у тяжкохворих дітей», – написала Іонова.

«Тепер стало зрозуміло, чому це відбувалося. Раніше оголошені відкриті торги було скасовано, натомість 18 та 19 серпня у системі Prozorro з’явилася інформація про підготовку до підписання угод за скороченою переговорною процедурою з певними компаніями поза конкурсними процедурами. Клініка “Охматдит” готується закупити обладнання у фірм-фігурантів кримінальних проваджень – причому за суттєво завищеними цінами та відсутністю нормальних вимог до його якості», – зазначила народна депутатка.

«Грошей на закупку обладнання в «Охматдиту» більше не стало – це відбувається коштом економії на інших позиціях, здешевлення комплектації та з одночасним подорожчанням обладнання. Критично важливе для лікування дітей обладнання планують отримати від компаній, які прямо чи опосередковано пов’язані з Германом Фісталем – сином заслуженого лікаря так званої «ДНР» та соратника одіозної Тетяни Бахтєєвої Еміля Фісталя», – додала вона.

Також Іонова звернула увагу на те, що одна з фірм постачальників не виконала зобов’язання з постачання обладнання в шпиталь ветеранів війни Святогірська.

«Більш того, деякі з цих фірм фігурують у кримінальних провадженнях. Так, компанія «Топсервіс-Медтехніка» є фігурантом провадження щодо непостачання оплаченого обладнання в Обласний госпіталь для ветеранів війни міста Святогірська. А «Глобалмедгруп» та ТВ «АЛЬЯНС-2013» є фігурантами провадження щодо ухилення від сплати податків», – зазначила депутатка.

Вона наголосила, що громадськість зверталася до міністра охорони здоров’я з вимогою розібратися з непрозорими закупівлями для «Охматдиту».

«Центр протидії корупції офіційно звертався до глави МОЗ Віктора Ляшка з проханням розібратися в ситуації. Але це звернення, схоже, тільки пришвидшило корупційний процес. Сподіватись на чесність очільника МОЗ та керівництво «Охматдиту» більше не доводиться», – акцентувала Іонова.

«Тож готуємо ряд звернень до правоохоронних структур, які мають покарати винних в цьому цинічному злочині», – зазначила вона.

«В цілому, ми бачимо реалізацію запропонованої Офісом Президента концепції «швидко, дорого та ненадовго» у державних закупівлях, а точніше, їх знесенню та перетворенню у договорняки», – резюмувала депутатка.

Як раніше повідомляла Марія Іонова, Гендиректор ОХМАТДИТу Володимир Жовнір відмовився від закупівлі важливого обладнання для нового комплексу лікарні, мотивуючи відмову непотрібністю даного обладнання для лікарні. Незважаючи на те, що це обладнання було зазначено в переліку постанови уряду, проектно-кошторисній документації і в інвестиційному проекті з будівництва.

Читай у Google News! google news