Офшорні компанії знову хочуть скасувати конфіскацію $1.5 млрд Януковича

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Офшорні компанії знову хочуть скасувати конфіскацію $1.5 млрд Януковича 1

Донецький апеляційний суд почав розглядати скаргу, згідно з якою позивачі хочуть, щоби Краматорський суд вдруге роз’яснив вирок про застосування конфіскації $1.5 млрд, пов’язаних з президентом-втікачем Віктором Януковичем, передає 5.ua.

Після першого роз’яснення, вважають позивачі, вирок був спотворений. Йдеться про те, що 28 березня 2017 року Краматорський райсуд затвердив угоду зі слідством та визнав винним Аркадія Кашкіна. Чоловік визнав, що був фіктивним власником однієї з компаній олігарха Сергія Курченка, яка й відмивала кошти для оточення Януковича.

На підставі цього вироку застосували спецконфіскацію – 1,5 мільярда доларів, які були заблоковані після Революції Гідності, і перерахували до держбюджету. Паралельно – у Донецькому апеляційному суді офшорні компанії оскаржують і сам вирок.

Як відомо, улітку Верховний Суд розблокував таку можливість. Матеріали справи – досі засекречені, тому судді клопотатимуть про доступ до державної таємниці. Тому наступне засідання перенесли на початок лютого. Прокурори переконують – і сам вирок, і роз’яснення – відповідають букві закону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket