Обмеження зарплат чиновникам та суддям на час карантину є неконституційним – КСУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Обмеження зарплат чиновникам

Конституційний Суд України опублікував рішення щодо визнання неконституційними деяких обмежень карантину, запровадженого в Україні. Текст рішення КСУ було опубліковано на офіційному сайті суду.

Суд визнав невідповідними Основному закону деякі статті та пункти законів № 294 та № 553.

“Рішенням Конституційного Суду України визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення:

– частин першої, третьої статті 29 Закону № 294;

– абзацу дев’ятого пункту 2 розділу II “Прикінцеві положення” Закону № 553″, – йдеться у повідомленні.

Зазначені положення законів визнані неконституційними та втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Зокрема, визнано неконституційним обмеження зарплат до 10 розмірів мінімальної заробітної плати на час карантину працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування).

Крім того, визнано таким, що не відповідає Конституції, обмеження заробітних плат народним депутатам України, суддям, суддям Конституційного Суду України, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам.

Читай у Google News!