Німецький союз охорони природи подав новий позов проти “Північного потоку-2”
Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) подав новий позов проти проєкту газопроводу «Північного потоку-2», передає ukrinform.ua.
Позов проти дозволу на будівництво газопроводу, виданого Федеральним морським та гідрографічним агентством (BSH), подано 3 травня. Він стосується ще не закінченої ділянки в ексклюзивній економічній зоні Німеччини.Цьому позову передувала процедура заперечення, яка розпочалась у 2018 році і востаннє була розширена в березні 2021 року після затвердження другої поправки. BSH відхилила це заперечення 1 квітня 2021 року.
«Ось чому зараз існує лише один спосіб дій щодо обмеження шкоди Балтійському морю: через подану скаргу, будівельні роботи в німецькій ділянці не можуть проводитися», – пояснили екологи.
Завдяки попередній процедурі заперечення противники газопроводу досягли того, що будівництво не могло відбуватися у заповіднику для птахів під час особливо чутливого зимового відпочинку. «Але «Північний потік-2» також безпосередньо знищує місця проживання живих організмів на морському дні в районі розміром понад 16 футбольних полів, загальна ж площа впливу більше ніж у десять разів більша», – заявляє президент NABU Йорг-Андреас Крюгер. Він зазначає, що втручання в екосистеми насамперед повинні бути відшкодовані компенсаційними заходами. Крюгер нагадує, що Федеральне агентство охорони природи вимагало, приміром, відновити пошкоджені рифи та запитує, чому в такому випадку «Північному потоку-2» надається можливість «відкупитися» грошима. Це жодним чином не допоможе критичному стану Балтійського моря, підкреслює президент екологічної організації», – заявляє Крюгер.
Зак його словами, дедалі актуальнішим стає питання, чи взагалі потрібен цей трубопровід.