Німецький бізнес готує відплату США за санкції проти “Північного потоку-2”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Німецький бізнес

У Східному комітеті німецької економіки готують пропозиції щодо контрзаходів через подальші санкції Сполучених штатів Америки проти проєкту Nord Stream 2. Про це заявив голова правління Східного комітету німецької економіки Міхаель Гармс, повідомляє polskieradio.pl.

Ми готуємо пропозиції щодо відплати у зв’язку з серйозною загрозою подальших санкцій США проти проєкту Nord Stream 2, сказав він.

«Дотепер ми постійно застерігали від відплати проти США, оскільки не хотіли опинитися в спіралі санкцій. Зараз ми на це дивимося трохи інакше», – заявив Гармс в інтерв’ю. Він також попередив, що уряд США може не тільки блокувати рахунки компаній, які беруть участь у спірному проекті, але й накладати обмеження на банки.

Тому, на думку голови правління Східного комітету німецької економіки, здійснення контрзаходів стає необхідним. Вони можуть мати форму контрсанкцій та дипломатичних заходів, або компенсації компаніям, які постраждають внаслідок дій США.

Дедалі більш нервові реакції представників Німеччини та росії викликав черговий пакет санкцій, який був одноголосно затверджений Палатою представників. Обмеження були включені до закону National Defense Authorization Act (NDAA) про оборону, на податковий 2021 рік (він починається в США з 1 жовтня).

Зокрема, поправка вводить обмеження щодо іноземців, які сприяють продажу, оренді чи страхуванню суден, що прокладають труби. Це стосується суден, що допомагають у будівництві Nord Stream 2 i Турецького потоку.

Кілька місяців тому OAOEV замовив опитування громадської думки, яке показало, що більшість німців підтримує будівництво газопроводу Північний потік 2. 77% німців підтримують реалізацію проєкту, який негативно вплине на енергетичну безпеку Центральної та Східної Європи. Майже кожен п’ятий (19%) не має думки з цього приводу, і лише 4% респондентів є проти Nord Stream 2.

Понад половина опитаних громадян Німеччини (55%) також хотіли б зміцнити економічні відносини з росією. 28% були проти, а ще 17% сказали, що не мають думки з цього приводу.

Враховуючи наведені результати, не дивно, що аж 86% респондентів засудили односторонні санкції США проти росії. Лише 5% висловили протилежну думку.

Читай у Google News!