Німецький уряд підживлює путінську клептократію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Без мережі зв’язків колишнього канцлера Німеччини Шредера та лобіювання колишніх агентів КГБ і Штазі – Nord Stream 2 не було би, – вказує данський журналіст-розслідувач Єнс Говсгаард (Jens Høvsgaard). За його словами, німецький уряд, підтримуючи цей проект, підживляє корумповану путінську клептократію, яка не дбає про благо країни, повідомляє Польське радіо.

«Жадібність, газ і гроші» – це назва чергової книжки данського журналіста про те, як створювався цей газопровід, – повідомляє «Gazeta Polska Codziennie». У своїй новій книжці він продовжує тему, яку започаткував у попередній публікації під назвою «Spionerne der kom ind med varmen» («Шпигуни прийшли зі спекою»).

Цього разу данський журналіст-розслідувач зосередився на особі колишнього канцлера Німеччини Ґерхарда Шредера, без якого створення Nord Stream 2 не було б можливим. Завдяки Шредеру росіяни отримали доступ до високопоставлених у Європі соціал-демократів.

Журналіст, наприклад, описує ситуацію з 2007 року, коли екс-прем’єр Швеції Ганс Йоран Перссон, раніше критичний щодо Nord Stream 2, після обіду зі Шредером погодився прийняти роботу за 200 тисяч євро в рік у компанії E.ON, яка пов’язана з Nord Stream 2. Подібні зусилля були зроблені щодо колишніх прем’єрів Данії і Фінляндії.

Читай у Google News!