Німеччина намагається вивести Nord Stream 2 з-під дії закону ЄС

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Прибічники Nord Stream 2 у Німеччині намагаються вивести російсько-німецький газогін з-під дії законодавства Європейського Союзу, використовуючи пандемію коронавірусу. Про це попереджають експерти з питань енергетики, з якими спілкувалася брюссельська кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька.

Торік Євросоюз вніс зміни до так званої Газової директиви, що охопила також морські відрізки газогонів, які імпортують блакитне паливо. Нині, як повідомляють експерти, німецький регулятор, користуючись коронавірусною кризою, хоче вивести цей газогін з-під дії цієї директиви, підтримуючи прохання Ґазпрому. Експерти підкреслюють, що країни, котрі проти цієї інвестиції, повинні відреагувати, а у цій групі є, зокрема, Польща.

«Ще перш ніж з’явився коронавірус, у Бундестазі велися дискусії про можливі, виправдані відступи. Нині, під час епідемії, таких пропозицій щораз більше. Однак потрібно пам’ятати, що винятки можуть застосовуватися лише до газопроводів, які були завершені до 23 травня 2019 року. Незважаючи на те, що говорять сьогодні, тоді Nord Stream 2 був завершений лише на 40 відсотків і він не мав усіх дозволів, бо не вистачало дозволу від Данії. Але попри це, є небезпека, що потай Nord Stream 2 виведуть з-під дії євросоюзного законодавства», – сказав брюссельській кореспондентці Польського радіо експерт з питань енергетики професор Алан Райлі.

Подібної думки також польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський. «Є знаки на небі і землі, що говорять про те, що цей тиск на реалізацію Nord Stream 2 під прикриттям коронакризи відбувається. Ці заходи активізуються, з розрахунком, що цього не помітять і не опротестують. Потрібно чітко заявити, що всі дії в цьому питанні будуть незаконними», – підкреслив Саріуш-Вольський. Він додав, що тепер повинні відреагувати зацікавлені держави, зокрема Польща, а також підприємства з відповідної галузі – Польська нафтогазова компанія (PGNiG) і оператор Gaz-System.

Під час внесення змін до Газової директиви торік роль Європейської комісії була посилена. Вона має реагувати, якщо положення директиви будуть порушуватися. Держави ЄС повинні при цьому стежити за її діями і змушувати до дій, та реакції, якщо визнають, що закон Євроспільноти порушується.

Читай у Google News!