Людина не може говорити про глобальну культуру, якщо не має твердого коріння – Предстоятель УГКЦ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Період закриття кордонів через пандемію коронавірусу є нагодою дооцінити свою державу.

Таку думку висловив предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук в інтерв’ю виданню “Лівий Берег”.

“Період закриття кордонів – це нагода доцінити і наново відкрити свою власну країну, свою власну землю. Я переконаний, що людина не може говорити про якусь глобальну культуру чи глобальний світ, якщо вона не має твердого коріння. Бо інакше ми тоді будемо подібні до перекотиполя, рослини, яку вітер, знаєте, носить по степу, але вона не закорінена в жодному якомусь конкретному куточку цієї землі”, – сказав він.

На переконання Блаженнійшого Святослава, глобалізація має як позитивні, так і негативні прояви.

“Очевидно, що глобалізація має різні сторони, як позитивні, так і негативні. Якщо під глобалізацією ми розуміємо масифікацію, низведення людей до статистичної цифри, яка втрачає своє характерне обличчя, тоді це негативна глобалізація. А якщо глобалізація дає мені можливості, відкриває нові горизонти, нову можливість збагачувати себе, діяти, спілкуватися – це позитив. Той, хто любить свою землю, свою Батьківщину, любить ближнього, є свідомий свого коріння, своєї культури, той має скарб, яким може поділитися з іншими”, – підкреслив він.

Читай у Google News!