НАТО схвалив пакет заходів на підтримку України у Чорному морі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Press Conference by NATO Secretary General Jens Stoltenberg

Країни-учасники Організації Північноатлантичного договору погодили новий пакет підтримки України й Грузії в Чорному морі на тлі російської агресії з метою посилення безпеки в регіоні. Ці кроки включатимуть розвідку, візити коралів Альянсу, обмін інформацією, заявив у четвер на прес-конференції в Вашингтоні генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє “Укрінформ”.

“Ми обговорили, що можемо більше зробити для посилення нашої безпеки в регіоні Чорного моря. Ми погодили пакет заходів щодо поліпшення нашої обізнаності про ситуацію, а також посилення нашої підтримки як для Грузії, так і для України”, – зауважив Столтенберг.

Він зазначив, що йдеться, в тому числі, про “навчання Військово-морських сил та сил Берегової охорони, візити до портів, а також тренування та обмін інформацією”. Як підкреслив генсек НАТО, це базуватиметься на “вже досягнутій тісній взаємодії”. Водночас він поінформував, що прямо зараз група кораблів НАТО проводить патрулювання в Чорному морі та залучена до навчань з українськими кораблями. “Отже, ми посилимо наш фокус уваги та нашу присутність у цьому життєво важливому регіоні”, – підкреслив Столтенберг.

Крім того, він попередив Москву про необхідність звільнення українських моряків. “Ми закликаємо росію звільнити українських моряків та кораблі, які вона захопила минулого року біля Азовського моря”, – наголосив глава НАТО.

Як повідомлялося, до Чорного моря зайшли ще чотири кораблі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО та загалом підняло їх чисельність до шести фрегатів.

Читай у Google News!