Нафтогаз отримає $1 млрд страхового покриття в Китаї

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Державна експортна кредитна агенція КНР Sinosure та НАК “Нафтогаз України” уклали Меморандум про надання групі Нафтогаз страхової квоти на $1 млрд, що дозволить залучити боргове фінансування та прямі інвестиції з КНР в межах цієї суми, повідомляє прес-служба компанії.

Отримання страхового покриття Sinosure не вимагає державної гарантії, а отже Нафтогаз не збільшуватиме навантаження на державний бюджет України для залучення $1 млрд інвестицій в галузь.

Планується, що на першому етапі під страхове покриття Sinosure буде залучено біля $160 млн для фінансування чинних контрактів АТ “Укргазвидобування” з китайськими корпораціями, що постачають бурове обладнання та здійснюють бурові роботи “під ключ”.

На другому етапі ще близько $800 млн планується спрямувати на інші проекти групи Нафтогаз, які найближчим часом будуть узгоджені з китайською стороною.

Група Нафтогаз вже має досвід успішного співробітництва з Sinosure. В 2018 році завдяки страховому покриттю від Sinosure для Укргазвидобування було придбано 13 бурових верстатів вартістю біля $140 млн з відстроченням платежу на 5 років. Верстати придбано у китайської компанії Honghua International, що входить до державного аерокосмічного концерну КНР.

Як повідомлялось, раніше Нафтогаз оголосив про нові процеси зі стягнення майна Газпрому в декількох країнах у рахунок оплати боргу російської компанії.

Читай у Google News!