Морський Трибунал встав на сторону України у питанні щодо агресії рф

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Арбітражний Трибунал, сформований відповідно до Конвенції ООН з морського права, відхилив спроби росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та у Керченській протоці. Про це йдеться в офіційному коментарі МЗС України.

“Сьогодні Трибунал відхилив спроби росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та Керченській протоці. росія намагалася виключити ці два життєво важливі міжнародні водні шляхи зі сфери регулювання міжнародного морського права”,- йдеться у коментарі.

У МЗС наголосили, що Трибунал погодився з Україною – вимога росії про статус внутрішніх вод не є належним приводом для заперечення юрисдикції, це питання слід вирішувати на стадії розгляду справи по суті.

“Рішення означає необхідність здійснення юридичної експертизи незаконного будівництва росією Керченського мосту та зупинок суден в Азовському морі, які завдають шкоди міжнародному судноплавству”, – підкреслили в українському МЗС.

Таким чином, наголошують у міністерстві, рішення Трибуналу підтверджує “наявний міжнародний консенсус щодо невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією” і не підтримує вимогу росії щодо суверенітету.

Читай у Google News!