Міністр юстиції пропонує скасувати люстрацію комуністів

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Міністр юстиції пропонує скасувати люстрацію комуністів 1

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що автоматичну люстрацію чиновників Комуністичної партії СРСР і чиновників того часу слід скасувати.

Про це повідомляє liga.net.

За словами міністра, з часів СРСР минуло багато років і люструвати чиновників того часу на 10 років “абсолютно незрозуміло, неактуально і необґрунтовано”.

“Баланс інтересів порушений, це втручання держави в приватне життя без обґрунтованого державного публічного інтересу. Тому цю категорію осіб, на нашу думку, варто із закону вивести. Вони ні за яких умов не повинні бути люстровані, ніякого державно-публічного інтересу тут немає”, – сказав Малюська.

Водночас він вважає, що необхідно залишити під автоматичною люстрацією топчиновників часів Віктора Януковича. Це, зокрема, членів уряду і керівників Адміністрації президента.

“Із ймовірністю 99,9% вони впливали на формування держполітики в той час”, – зазначив міністр юстиції.

До всіх інших чиновників Малюська пропонує використовувати індивідуальний підхід. Тобто дії кожного конкретного чиновника повинна перевіряти комісія. Комісія встановлюватиме, чи сприяв держслужбовець узурпації влади, створював загрози для основ безпеки держави, впливав на інші незаконні цілі, боротьба з якими задекларована законом про люстрацію.

Як відомо, Конституційний суд перейшов до закритої частини розгляду на відповідність Конституції закону про люстрацію. Подання ще п’ять років тому внесли Верховний Суд та 47 народних депутатів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket