Мінфін пропонував істотно зменшити витрати на армію – документ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Мінфін пропонував істотно зменшити витрати на армію - документ 1

У серпні міністр оборони України Андрій Таран поскаржився прем’єр-міністру Денису Шмигалю на те, що Міністерство фінансів запропонувало граничні витрати на Збройні сили України на 2021 – 2023 роки менше ніж 3% ВВП, йдеться в листі міністра оборони до уряду, повідомляє statewatch.org.ua.

“Міністерством фінансів доведено граничні обсяги видатків проєкту державного бюджету на 2021 рік для Міністерства оборони у сумі 112,3 млрд грн (або 2,5% ВВП), що на 3,8 млрд грн нижче ніж затверджені бюджетні призначення поточного року. Це є найнижчий показник за останні роки”, – йдеться у документі.

Мінфін пропонував істотно зменшити витрати на армію - документ 2

Крім того, цей показник має тенденцію до зниження у наступні роки: у 2022 році – 2,33% ВВП, а у 2023 році – 2,26% ВВП.

За словами Тарана, скорочення Мінфіном витрат на армію під час війни на Сході не буде сприйнято суспільством та у військовому середовищі.

Також зазначається, що лист міністра оборони вплинув на перегляд проєкту бюджету на 2021 рік. В останній версії документу, що оприлюднений на сайті Верховної Ради, на Міністерство оборони передбачені витрати в сумі 117,5 млрд гривень. Хоча і ця сума є меншою від витрат Міноборони цього року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket