Меркель вкотре наголосила – “Північний потік-2” має бути добудований

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Плани США запровадити нові екстериторіальні санкції щодо російського газопроводу “Північний потік-2” не відповідають правовим рамкам Німеччини.

Про це у середу, 1 липня, заявила канцлерка ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel), повідомляє Deutsche Welle.

“Ми вважаємо, що вид екстериторіальних санкцій, які планують США, не відповідає нашим правовим уявленням і очікуванням. Потрібно визнати, що будівництво ускладнене, і ми все одно вважаємо, що правильно буде завершити цей проєкт. У цьому ключі ми діємо”, – сказала Меркель в середу, відповідаючи на питання депутатів в Бундестазі.

Канцлерка також вказала, що “Північний потік-2” є “економічним проєктом, що має політичну складову”. “Тому Німеччина доклала дуже багато зусиль, щоб з Україною було укладено транзитний договір на найближчі роки і вона не була позбавлена  транзиту російського газу і транзитних мит”, – зазначила вона.

Будівництво “Північного потоку-2” на даний час припинено через санкції США щодо європейських підрядників. Ці санкції набули чинності в грудні 2019 року. Вони передбачають заборону на в’їзд до Сполучених Штатів для представників цих компаній, а також заморожування будь-яких активів на території країни.

“Північний потік-2” мав бути прокладений дном Балтійського моря паралельно з уже існуючим “Північним потоком”. Країни, через територіальні води яких проходить новий газогін (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб.

Утім, США і низка європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він підсилить залежність Європи від постачання російського газу. Берлін вбачає у “Північному потоці-2” головно економічний проєкт, що покликаний підвищити енергетичну безпеку ФРН, особливо на тлі поставлених кліматичних цілей та запланованої відмови від вугільної теплоенергетики й атомної енергетики.

Читай у Google News!