Марченко про оборону Миколаєва та оточення: Вдалося переконати командування не підривати Варварівський міст

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
оборону Миколаєва

Генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабної війни рф проти України, в інтерв’ю nikvesti.com розповів, завдяки чому місту вдалося вистояти у перші місяці російського вторгнення.

За словами Марченка, йому вдалося переконати найвище командування не підривати Варварівський міст, адже тоді місто могло опинитися в повному оточенні, на той час Миколаїв було заблоковано в трьох напрямках з чотирьох.

“Це я самостійно сам себе завів би в котел. Я пояснив, мене почули, що міст можна не підривати, а просто розвести. І відновити його буде не так уже й просто, якщо росіяни зайдуть у Миколаїв, – пояснив він. – Чесно кажучи, мені 8 разів давали команду висадити в повітря Варварівський міст”.

Дмитро Марченко вважає, що найбільша заслуга успіху української армії належить солдатам. “У Миколаєві все робили солдати, артилеристи, звичайні люди – солдати та їхні командири. Моє завдання було: я бачив загальну обстановку і, якщо я бачив, що десь з’являється якийсь пролом, міг швидко відреагувати, наприклад, поставити завдання артилерії та прикрити те місце”, – згадує Дмитро Марченко.

Він розповів, що після прибуття до Миколаєва 25 лютого побачив, що серед населення панують панічні настрої, а між органами влади та силовими структурами взаємодії немає. Після цього Марченко зібрав велику нараду, місто розподілили на зони, за які призначили відповідальних. Всі згуртувалися і почали працювати над обороною Миколаєва – обкопувати його, споруджувати блокпости та укріплення.

“25 числа тут не було жодного окопа, жодного блокпоста та жодного патруля. Перші дві ночі я їздив містом, по мені стріляли кілька разів. Я зупиняв, говорив: “Чекай, навіщо ти стріляєш, хто тебе поставив?”. Я зрозумів, що основна проблема полягає в тому, що немає комунікації”, – розповів генерал.

Також він розповів, що не дозволяв евакуюватися окремим представникам влади та силовикам, які хотіли покинути Миколаїв. Зокрема, вночі мости розводили навіть для того, щоб із міста ніхто з них не зміг виїхати.

Читай у Google News!