Маніпуляції уряду з єврооблігаціями призвели до здорожчання зовнішніх запозичень – підприємець

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
usd washington

Публікації в західних виданнях, присвячені маніпуляціям українського уряду з цільовими “зеленими” єврооблігаціями призвели до здорожчання зовнішніх запозичень, заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики, підприємець Ігор Тинний в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера“.

“Загальний розмір наших заборгованостей, гарантованих бюджетом і прямих, – це десь близько 90 мільярдів доларів. 1% на рік складає 900 мільйонів. Тобто, 1% ризиків від того, що хтось зробив погану заяву, а сьогодні вийшли недобрі новини у Forbes і у всіх відомих виданнях із цього приводу. Ціна питання – мільярд доларів на рік”, – заявив Тинний.

Він додав, що непродумані дії уряду, на кшталт блокування виплат по “зеленому” кредиту, ще більше посилюють недовіру інвесторів до України.

“Ціна запозичення ресурсів за кордоном – це завжди проєкція від ризиків, є великий ризик України чи низький. Всі облігації зараз “Укренерго” розмістило під 6,8% річних, що для країни дуже багато. Я як підприємець кредитуюся 28 років, всі борги вертав. Виходить, що я як підприємець беру в борг дешевше, ніж наша країна, як суверен”, – зазначив Тинний.

Читай у Google News! google news
Читай у Google News! google news