КВУ повідомляє про порушення під час виборів у Харкові

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
kharkiv

Комітет виборців України зафіксував підвіз виборців, контрольоване голосування і незаконну агітацію під час проведення проміжних виборів народних депутатів та виборів міського голови Харкова.

“У виборчому окрузі №197 (Черкаська область) спостерігачі КВУ повідомляють про факти присутності біля виборчих дільниць сторонніх осіб-контролерів, які зустрічають виборців та роблять відповідні відмітки у листах, що нагадують списки виборців. У цих листах також вказані т.зв. «коди волонтерів», адреси та телефони виборців. Також у цих списках відмічається інформація про «час підвезення виборців» до дільниць. Такі факти можуть свідчити про організацію контрольованого голосування, яке може бути частиною механізму підкупу виборців. Зокрема, спостерігачі КВУ повідомляють, що такі факти мали місце у с. Дахнівка (в.д. 711030, 711031), с. Нова Дмитрівка (в.д. 710212) та м. Черкаси (в.д. 711069, 711072)”, – йдеться у повідомленні.

Також, за інформацією спостерігачів КВУ у день голосування було зафіксовано більше 10 фактів присутності біля виборчих дільниць невідомих осіб, які були одягнуті у брендований одяг, що повторював кольорову гаму, шрифти та стилістику політичної партії «Слуга народу». Такі дії є порушенням чинного законодавства, яким заборонено проведення агітації в день голосування. Також наявність осіб у брендованому одязі в стилістиці символіки партії «Слуга народу» може бути ознакою механізму контрольованого голосування.

На думку КВУ присутність на дільницях т. зв. “народних спостерігачів” може свідчити про використання технології підкупу виборців, через укладання угод із т.зв. спостерігачами та контролем за їх приходом на виборчі дільниці. До того ж спостерігачі КВУ відзначають наявність випадків недотримання протиепідемічних норм на виборчих дільницях. У ОВО №197 спостерігачі КВУ вказали на понад 20 фактів недотримання норм щодо протидії коронавірусній інфекції.

“Як правило, дотримання норм залежить від позиції голови ДВК та його трактування відповідних вимог. У м. Харкові у виборців вимагають наявність сертифікатів вакцинації на тих дільницях, які розташовані в медичних закладах, що призводить до конфліктних ситуацій”, – пояснили у КВУ.

Читай у Google News! google news