Центральна влада тисне на обраних мерів – КВУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
влада тисне

На мерів міст та інші обрані органи влади правоохоронні органи тиснуть набагато більше, ніж на обласні держадміністрації, керівники яких призначаються президентом. Такі висновки зробив Комітет виборців України за результатами дослідження. 

“Правоохоронні органи прискіпливо ставляться до роботи органів місцевого самоврядування, але практично не цікавляться діяльністю установ, які очолюють призначені особи. Виглядає так, що влада та правоохоронці переслідують мерів самоврядних міст, але при цьому губернаторів не чіпають. І це незважаючи на те, що саме губернатори є фактичними розпорядниками основної частини бюджетних коштів, що освоюються в регіонах”, – зазначив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель. Як повідомляється, більше 80%судових рішень стосуються органів місцевого самоврядування.

Він також зазначив, що в багатьох регіонах дії правоохоронців виглядають як політично вмотивовані.

“Певне занепокоєння викликає те, що низка місцевих голів, політичних партій, які вони представляють, заявили про політично вмотивовані дії правоохоронців. Зокрема, така заява була щодо обшуків у Черкаській міській раді напередодні місцевих виборів 2020 року. Схожі заяви були у Чернівцях, Києві, Харкові та інших містах”, – розповідає Кошель.

Під час дослідження Комітет виборців проаналізував понад 13 000 судових проваджень, відкритих з січня 2020 року, в яких фігурують різні органи місцевої влади: мери міст, місцеві ради, облдержадміністрації та інші. Лідером з кількості судових проваджень є Київ. Водночас лише 2% від усіх проваджень, за даними КВУ, набули вироку суду. 

Читай у Google News!