КСУ визнав конституційним указ Зеленського про розпуск парламенту. Оновлено
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.
“Цим рішенням Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) указ президента України “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”, – йдеться в повідомленні на сайті суду.
Раніше про те, що КСУ визнав конституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту повідомило державне агентство Укрінформ.
Відповідне рішення було ухвалене під час закритого засідання Великої палати КСУ у четвер, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді.
“Суд визнав конституційним указ Президента про розпуск парламенту”, – сказав співрозмовник агентства. Суддею-доповідачем у даній справі виступав Віктор Кривенко.
За таке рішення проголосувала більшість суддів КСУ, повідомляла ще раніше “РБК-Україна”.
“Указ було визнано відповідним Конституції. Наразі є 17 повноважних суддів. За це проголосувала більшість суддів на засіданні, тобто, за це проголосували більше 10 суддів”, – повідомило джерело.
За інформацією джерела, рішення КСУ буде оприлюднено після того, як буде підписаний проект рішення про конституційність указу.
“Бюрократичні моменти потребують часу, тому рішення КСУ ще не оприлюдене. Не виключено, що рішення оприлюднять лише завтра. Адже проект потрібно підписати, а редактори мають вивірити текст рішення. Але мають поспішати”, – сказав співрозмовник агентства.
На момент появи перших новин на сайті КСУ не було інформації, яка б підтверджувала інформацію джерел українських новинних агенцій.
“Конституційний Суд України продовжує розгляд цієї справи. Так, 11 червня 2019 року Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядала справу щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”. Конституційний Суд України заслухав учасників та залучених учасників конституційного провадження. Після цього відповідно до Закону України «Про Конституційний Суд України” Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі, у якій, зокрема, досліджуються висновки членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України, amicus curiaе від експертів та науковців у галузі права, висновки представників громадських організацій щодо питань, порушених у конституційному поданні,аналізується досвід органів конституційного контролю зарубіжних країн та численні звернення громадян України”, – йдеться у повідомленні суду від 20 червня 2019 року.
Ситуація, що створюється навколо ухвалення рішення Конституційного Суду України у цій справі, викликає глибоку занепокоєність, оскільки вона дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні та допускає здійснення неправомірного впливу на Конституційний Суд України загалом і окремих суддів Конституційного Суду України зокрема, наголошується у повідомленні.
Утім за кілька годин, 20 червня КСУ оприлюднив відповідну заяву.
Як відомо, Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск Верховної Ради 8 скликання. 21 травня він підписав указ “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8 скликання та призначення позачергових виборів”. Позачергові парламентські вибори, згідно з указом Президента, призначено на 21 липня цього року.
23 травня указ набув чинності після опублікування в “Урядовому кур’єрі”, а вже наступного дня в Україні стартувала виборча кампанія.
24 травня народні депутати від фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв внесли до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР. Вони попросили розглянути це подання упродовж місяця.
29 травня КСУ відкрив провадження у даній справі і призначив її розгляд у формі усного слухання на 11 червня, після цього суд перейшов до розгляду справи на закритій частині.