Представник ПЦУ: “Собор” Філарета – це не розкол української церкви

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Через проведення так званого “помісного собору” почесним патріархом Філаретом відбулось виокремлення певної групи його прихильників з Церкви, але розколу Православної церкви України не сталось. Про це заявив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря під час брифінгу, повідомляє УНН.

“Відбулось виокремлення невеликої групи тих, хто належав до Православної церкви України”, – зазначив архієпископ.

При цьому він додав, що розкол відбувається, коли Церква розділяється через важливі канонічні питання. “Коли ж три архієреї, два з яких представляють єпархію в росії, в якій є 6 парафій, і ось ці три архієреї збирають збори, в яких офіційно оголошено участь 200 осіб, а реально їх було менше, тому що з тих, які були оголошені, були не всі. То коли невелика група осіб проводить такі збори, то це є виокремлення – це не є розділення, це не є розкол, – це є виокремлення певної групи прихильників патріарха Філарета”, – пояснив Зоря.

Нагадаємо, у Володимирському соборі Києва з ініціативи Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату, який учасники назвали його “помісним собором” і постановили відновити діяльність патріархату.

 Філарет вийде із ПЦУ?

Православна церква України буде вважати, що Філарет разом із трьома вірними йому єпископами вийшов із неї, зауважив Зоря.

“Нам дуже прикро все це спостерігати. Протягом півроку сотні людей публічно і приватно, в особистих розмовах, одноосібно, колективно, пояснювали, що не можна Церкву, яка об’єдналась, яка стоїть на шляху утвердження, визнання світовим православ’ям, розділяти тими думками, тими ідеями, які патріарх намагається подавати як правильні й необхідні. Патріарх нікого не чує. Тому рішення буде за Священним Синодом, але моя оцінка є така: патріарх Філарет і ті, хто разом із ним був на зборах, вони виокремилися, вийшовши з Православної церкви України”, – зазначив він.

За його словами, думка Філарета про те, що Київський Патріархат був створений раніше ПЦУ, хибна, оскільки ПЦУ є продовжувачем всієї понад тисячолітньої історії становлення Українського православ’я і саме за це вона отримала Томос.

“Я думаю, що Священний Синод просто це констатує, що вони за своїм власним бажанням вийшли зі складу Православної церкви України. В рамках ПЦУ він вже не буде мати жодних повноважень”, – наголосив Зоря.

При цьому він додав, що якихось санкцій – заборон богослужіння тощо щодо виокремлених з боку ПЦУ не буде.

у Як відомо, Володимирському соборі Києва з ініціативи Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату, який учасники назвали його “помісним собором” і постановили відновити діяльність патріархату.

Читай у Google News!