Коболєв сприятиме Швейцарії у справі про відмивання коштів менеджментом “Нафтогазу” часів Януковича

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” сприятиме швейцарським правоохоронцям у справі про відмивання коштів керівництвом компанії часів екс-президента Віктора Януковича, написав голова правління НАКу Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook.

“Прокуратура Швейцарії розслідує справу про відмивання коштів керівництвом “Нафтогазу” часів Януковича. У рамках цієї справи на рахунках швейцарських банків заблокували вже 60 млн франків. Йдеться про гроші, які компанія втратила під час закупівлі “вишок Бойка” у 2010 році”, – написав Коболєв.

“Спасибі швейцарським правоохоронним органам і максимально сприяємо розслідуванню – винні в угодах повинні бути покарані, а гроші – повернені українським громадянам”, – додав він.

Як пише Deutsche Welle, у Швейцарії знайшлася частина коштів, імовірно, незаконно виведених з України колишнім керівництвом “Нафтогаз України”. Федеральна прокуратура у Берні повідомила, що розслідує справу за підозрою у відмиванні коштів “у зв’язку з імовірною розтратою коштів державного українського енергоконцерну “Нафтогаз”.

На даний момент в рамках відповідного кримінального провадження на рахунках у швейцарських банках заблоковано вже 60 мільйонів франків, повідомили швейцарські правоохоронці в понеділок, 1 липня.

Як відомо, з 2014 року, ГПУ веде слідство за фактом можливого заволодіння посадовими особами “Чорноморнафтогазу” держкоштами на 400 млн дол. під час закупівлі за завищеною вартістю бурових для видобутку нафти та газу на шельфі Чорного моря. Ці вишки відомі як “вишки Бойка” на честь тодішнього міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка (зараз голова парламентської фракції “Опозиційний блок”). “Чорноморнафтогаз” входить до складу “Нафтогазу”.

Читай у Google News!