Коболєв: Після виборів Путін почав переговори про продовження транзиту газу

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв вважає, що заява президента РФ Володимира Путіна, яка прозвучала 27 квітня в Пекіні, про те, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу через ГТС країни, є початком ведення переговорів. Про це Коболєв написав у Facebook.

“Ну що ж, як ми і очікували, Москва почала переговори щодо продовження транзиту газу одразу після завершення виборів в Україні. Цей раунд провів російський президент з далекого Пекіна. Про необхідність Росії в транзиті і готовність “Газпрому” укладати контракт на стандартних європейських умовах, звичайно, не було ні слова. Було про те, як Україна замерзне”, – підкреслив він.

Він зауважив, що російський “Газпром” не встигає запустити всі необхідні для нього газопроводи в обхід України до кінця грудня 2019 року. У зв’язку з цим сторони повинні прийти до угоди, заснованого на європейських правилах.

“Україна впровадила у себе законодавство ЄС, яке встановлює чіткі правила і вимоги користування газовою інфраструктурою. Власне, ні у “Газпрому”, ні у “Нафтогазу” значного поля для маневру немає”, – написав Коболєв. Робота за європейськими правилами, на його переконання, також дозволить “перенести точки передачі газу на східний кордон” України.

Як повідомлялося, у квітні Нафтогазі озвучили алгоритм дій у разі зупинки транзиту з Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket