Клімкін: Треба бути невиліковно наївним, щоб проводити вибори в росії

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Проведення українських виборів на території країни-агресора небезпечне для виборців. Рішення Центральної виборчої комісії про ліквідацію усіх п’яти виборчих дільниць на території росії уже викликало резонанс у медіа, і, гадаю, в найближчі дні він буде тільки посилюватися, пише Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, оскільки ЦВК врахувало позицію МЗС, яке з самого початку виступало за скасування цих дільниць, необхідно викласти наші основні аргументи.

  1. росія стосовно України є країною агресором і окупантом. Це факт не тільки політичний, але і юридичний, визнаний українським законодавством. Проводити вибори на території країни агресора і окупанта є апріорі дуже проблематичним кроком. У випадку ж із росією це було б іще й украй ризиковано.
  2. Вибори української влади мають проходити з дотриманням усіх демократичних стандартів, зокрема критеріїв ОБСЄ. Упевнений, що це вже утверджена практика нашого політичного життя.

Крім того, Клімкін наголошує, що росія ж дуже далека від демократичних норм та міжнародного права. Це засвідчили незаконні, фейкові “вибори” в анексованому Криму та на окупованому Донбасі, це підтвердило втручання російських спецслужб у вибори в США та інших європейських країнах (про те, як відбуваються вибори в самій росії навіть говорити не буду).

Але головне: треба бути невиліковно наївним, аби повірити, що ФСБ та інші російські інституції не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території, підкреслив міністр.

Читай у Google News!