НБУ оштрафував “дочку” Сбєрбанка на 95 мільйонів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Національний банк України оштрафував «дочку» російського Сбєрбанку на суму 94 737 499 грн за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Фінансову установу оштрафували за повторне здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу на суму понад 3 млрд грн.

Згідно з повідомленням НБУ, така діяльність полягала у продовженні проведення (зокрема на підставі документів, що не відповідають дійсності) великомасштабних фінансових операцій з видачі з рахунків клієнтів – юросіб готівкових коштів, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва, а також у проведенні фінансових операцій, що полягали в розрахунках платіжними картками за кордоном в закладах, які проводять азартні ігри.

Національний банк України застосовував заходи впливу до банку за подібні фінансові операції у 2015 та 2017 роках, підкреслюється на сайті регулятора.

“Після отримання попереднього акта перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на суму понад 1 млрд грн, які зокрема полягали у видачі з рахунків клієнтів – юросіб готівкових коштів, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва”, – йдеться у повідомленні.

У грудні минулого року НБУ застосував заходи впливу до 5 банків за порушення ними законодавства.

Регулятор оштрафував Райффайзен Банк Аваль на 450 000 грн та банк “Глобус” – на  3 млн грн. Банк Фамільний та Перший український міжнародний банк отримали письмові застереження за порушення.

Читай у Google News!