Клімкін: Чорне море стане “Бермудським трикутником” для росії

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністр закордонних справ Павло Клімкін певен, що росії не вдасться заволодіти Чорним морем, воно може хіба що стати для рф “Бермудським трикутником”, повідомляє “Укрінформ”.

Про це Клімкін заявив на міжнародній конференції з безпеки “Одеські дебати. Об’єднання України, Чорноморського регіону і трансатлантичних партнерів”, що розпочалась в Одесі в п’ятницю.

“росія забороняє нам свободу мореплавства в Керченській протоці та Азовському морі. Вона атакує наші кораблі, захоплює військовополонених. Тому все, що ми робимо і повинні зробити, має бути сконцентровано на звільненні наших хлопців-військовополонених та інших політв’язнів і заручників”, – заявив глава МЗС.

Водночас, за його словами, “ми мусимо зробити так, щоб наш флот був кращий, аніж російський”. “Чорне море не повинно стати російської калюжею. Треба побудувати потужну військову інфраструктуру, військові бази уздовж Чорного та Азовського морів”, – вважає Клімкін.

Глава МЗС висловив тверде переконання, що “Чорне море ніколи не буде належати російському режиму, насправді воно стане для нього хіба що “Бермудським трикутником”, Керченську протоку буде розблоковано”.

На думку Клімкіна, протидіяти росії можна тільки спільними зусиллями держав, що зацікавлені у забезпеченні свободи мореплавства у Чорному та Азовському морях. Так само необхідно діяти і для повернення під юрисдикцію України анексованого Криму.

“Ми обов’язково повернемо Крим. Для цього ми повинні бути сильними як економічно, так і в питанні безпеки… Відповідь на зазіхання росії може бути тільки комплексна. Її не може бути тільки в економічній, військовій або протидії в інформаційній війні. Ми повинні це зробити разом”, – наголосив Клімкін.

Раніше глава МЗС заявив, що новий похід українських військових кораблів через тимчасово Керченську протоку пройде під наглядом іноземних військових.

Читай у Google News!