КБ “Луч” знову звертається до влади через дії Державної аудиторської служби

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Державне київське конструкторське бюро “Луч” повторно звернулося до уряду та вищого політичного керівництва країни через дії та висновки Державної аудиторської служби України [ДАСУ].

“Через 10 днів після публічного звернення нашого підприємства щодо хибності висновків Держаудитслужби та пов’язаних з цим загроз, 29 вересня Державна аудиторська служба розпочала ревізію «окремих питань» діяльності ДП «ДержККБ «ЛУЧ», в тому числі щодо включення прибутку до складу ціни на нашу продукцію. Як відомо, Держаудитслужба ще раніше звернулася до Міноборони із вимогою про стягнення отриманого підприємствами прибутку.

ДП «ДержККБ «ЛУЧ» за власні обігові кошти розробляє нові системи озброєння, ліквідовує наслідки ракетних ударів, відновлює та замінює пошкоджене обладнання та продукцію, здійснює релокацію виробництва та нарощує виробничі потужності. Ці обігові кошти формуються прибутком, отриманих в тому числі від державних контрактів. Дозволений розмір прибутку прямо передбачений постановою №363 від 3 березня 2021 року, чинною і зараз.

Вимога Держаудитслужби щодо повернення прибутку є критичною для діяльності підприємства і ставить під питання виживання оборонно-промислового комплексу.

Вже третя за час воєнного стану перевірка ДАСУ викликає здивування та відволікає людські ресурси від розробки та виробництва озброєння.

29 вересня 2023 року, на відкритті Першого Міжнародного форуму оборонних індустрій, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Президент України Володимир Олександрович Зеленський повідомив, що Україна розробляє спеціальний економічний режим для оборонно-промислового комплексу. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів України системно спрощує бюрократичні процедури для виробництва озброєння. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу підкреслив, що оборона країни неможлива без оборонної індустрії.

Не зважаючи на прийняту Верховною Радою України постанову №10071 від 21 вересня 2023 року «Щодо підтримки оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану», Держаудитслужба публікує на власному офіційному веб-сайті новину «Верховна Рада України підтвердила правильність дій Державної аудиторської служби, ухваливши Постанову №10071».

Дії ДАСУ щодо вилучення ресурсів у підприємств ОПК суперечать державній політиці та призведуть до критичних наслідків.

ДП «ДержККБ «ЛУЧ» публічно звертається до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України ввести мараторій на проведення, в тому числі Держаудитслужбою, перевірок підприємств ОПК до припинення воєнного стану на території України,” – йдеться у повідомленні.

Читай у Google News!