Канцлер Німеччини закликав ухвалити закон про особливий статус Донбасу, що суперечить Конституції України – Уколов

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
статус Донбасу

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав ухвалити закон про особливий статус Донбасу, що суперечить Конституції України. Про це заявив політолог Віктор Уколов, передає prm.ua.

“Річ у тім, що Олаф Шольц закликав прийняти закон про особливий статус Донбасу і закон про вибори. Тобто, він сказав, що навіть українська влада готова внести цей закон. Це не зовсім так. Тому що насправді закон про особливий статус, точніше він у нас називається законом про особливий порядок самоврядування окремих районів Донецької і Луганської областей, існує і він є чинний. Його номер 16807. І останній раз він був продовжений на рік 18 грудня 2021 року.

Є тільки одна проблема. Згідно з цим законом, пунктом четвертим прикінцевих положень, він набирає чинності, основна його частина, лише після проведення виборів на цих територіях. А проведення виборів, за українським прочитанням Мінських угод, яких дотримувався Порошенко, і таке читання підтримував увесь світ, ці вибори можуть бути тільки після припинення вогню, відведення важкого озброєння, роззброєння бойовиків, після виведення іноземних збройних формувань. Тому що вибори мають бути вільними і демократичними. А вільні вибори не бувають під дулами автоматів. Наприклад, якщо ви в концтаборі вирішили провести вибори чи в тюрмі, то це не будуть вільні вибори. Поки там залишаються окупаційні війська і бойовики, вибори там неможливі”, – заявив Уколов.

За його словами, якщо Шольц виступає за “вибори під дулами автоматів, то він має так прямо і говорити”.

“Тому що в такому разі в Німеччині мають знати, що їхній канцлер закликає провести вибори під наглядом озброєних людей, що є немислимим абсолютно для самої Німеччини. І якщо у 2019 році “формула Штайнмаєра”, яка була підписана Україною вже за Зеленського, передбачає проведення саме таким чином виборів, то це абсолютно неприйнятно для українського суспільства. Тому що ми вважаємо, що вибори мають бути вільними, вибори мають відбуватися без примусу. Тому що під примусом в Криму відбувався “референдум” 17 березня 2014 року. І ми знаємо його результати. Ніхто не знає, якими були б результати, якби там не було окупаційних військ. Якщо там будуть стояти окупанти, то результати виборів на Донбасі абсолютно визначені наперед. І це російське бачення Мінських угод”, — зазначив Уколов.

На думку політолога, у цьому є проблема цього візиту. “І мені сумно, що президент України Зеленський не заперечив Олафу Шольцу, коли він про це сказав. Крім того, є ще один момент. Він сказав про особливий статус, Олаф Шольц. А у нас – закон про особливий порядок. Пояснюю різницю. В законі про особливий порядок ідеться про обрання голів самоврядування, тобто міського голови Донецька, Луганська, Горлівки, селищних голів, сільських голів. Там немає президента так званої “ДНР” і немає президента так званої “ЛНР”. Тому що ці так звані республіки не є суб’єктами нашої держави, вони не передбачені нашою Конституцією”, – підкреслив Уколов.

Політолог також наголосив, що утворення “ДНР” і “ЛНР” перетворить Україну з унітарної країни на федеративну, що передбачає зміну 1 розділу Конституції. Але це може бути лише через референдум.

“Тому Олафа Шольца краще треба готувати до таких зустрічей, як він мав в Україні. А президенту України Зеленському треба не мовчати, а опонувати західним партнерам, у тому числі путіну, якщо вони говорять такий ідіотизм, що стосуються нашої держави”, – додав Уколов.

Читай у Google News!