Німеччина, яка веде надзвичайно дивну гру з росією, опинилася в ситуації повної втрати довіри – Gazeta Polska Codziennie

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Німеччина

Польсько-британський союз починає бути найважливішою віссю безпеки в Європі. Німеччина, яка веде надзвичайно дивну гру з росією, що має на меті – багато про це свідчить – новий поділ сфер впливу в Європі, опинилася в ситуації повної втрати довіри, – пише Томаш Сакєвич у виданні Gazeta Polska Codziennie, передає polskieradio.pl.

Йдеться про гарантії безпеки і в самому НАТО, і за межами альянсу та в сфері енергетичної безпеки. Тому тепер до відновлення європейської системи безпеки може довести лише вісь, яка буде вірогідною і для Сполучених Штатів, – зазначає автор. А основою, безсумнівно, є тісне військове співробітництво Польщі з Великою Британією. Воно дає надію на кращу економічну співпрацю, тим більше, що, розширене на Україну, – створює великі ринки збуту.

Це також реальна альтернатива для давніх намагань Берліна побудувати європейську супердержаву. Можна мати надію, що це стане імпульсом для великої реформи Європейського Союзу, який, якщо хоче мати майбутнє, повинен знову поширитися на Велику Британію, а з часом і на Україну. Без цього, без відкриття на інші демократичні країни Європи, ЄС буде лише анахронічним утворенням, дедалі менш конкурентним для таких могутніх держав, як США та Китай, – коментує публіцист.

При нагоді візиту прем’єр-міністра Великої Британії Боріса Джонсона до Польщі, що відбувся напередодні, у п’ятничному виданні «Gazeta Polska Codziennie» наведено також заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького. «Політичною метою путіна є розбити НАТО, тому ми повинні рішуче показувати, які ми згуртовані», – наголосив очільник польського уряду. Його британський гість зазначив, що Польща і Велика Британія «не приймуть світу, в якому якийсь великий сусід може переслідувати або нападати на іншого сусіда».

Читай у Google News!