Німеччина продовжує постачати Кремлю товари подвійного призначення, які можуть бути використані для виробництва озброєння

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
bundestag

Німецькі компанії продовжують експортувати до росії товари подвійного призначення, постачання яких обмежено санкціями, передає dw.com.

Як пише газета Welt am Sonntag, з посиланням на закритий документ міністерства економіки, Федеральне відомство економіки та експортного контролю (BAFA) ще у 2020 році видало 673 ліцензії на експорт до росії товарів, які можуть бути використані у військових цілях, на суму майже EUR 366 млн.

За даними видання, попри те, що після російської окупації Криму в 2014 році ЄС значно посилив критерії для експорту товарів до росії, використання яких може бути як цивільним, так і військовим, рф у 2020 році була на четвертому місці за обсягом закупівель таких товарів з Німеччини – після Китаю (1,6 мільярда євро), США (1 мільярд) та Бразилії (371 мільйон).

Таким чином, росія виявилася більш важливою країною призначення товарів подвійного призначення, ніж, наприклад, Франція (274 мільйони євро) і тим більше Україна (17 мільйонів). Про які саме товари йдеться, практично нічого не відомо, пише Welt am Sonntag. Проте останніми роками вже точилися суперечки щодо постачання з Німеччини збідненого урану, який, на думку експертів, росія може використовувати під час виробництва озброєння.

Читай у Google News! google news