Южаніна про бензинову кризу: Ну хіба це не безтолково?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
gasoline

Уряд президента Володимира Зеленського замість боротьби з тіньовим ринком пального та подолання мільярдних бюджетних втрат лише спричинив бензинову кризу в країні, заявила народна депутатка фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна, передає prm.ua.

“Я погоджуюся з думкою експертів, які назвали уряд – “чарівниками економіки”. Якщо вони вважають, що через таке штучне регулювання цін можна змінювати стан економіки, вони абсолютно неправі”, – наголосила депутатка.

Южаніна нагадала, що п’ятницю було прийнято рішення уряду про обмеження найвищої ціни на бензин і на дизпаливо, а вже у неділю, коли кілька великих гравців на роздрібному ринку зупинили продаж преміум бензину і преміум дизельного пального, урядовці дали пояснення, що це не стосується преміальних видів бензину і дизпалива.

“Ну хіба це не безтолково? Чому саме у п’ятницю було запроваджено такі обмеження? Якщо подивитися на цифри, то у квітні у порівнянні з груднем ціни на бензин виросли на 16,4% на А-92, на А-95 на 15,1%, а на дизпаливо – на 16,8%. Тобто був час для нормального обговорення саме із гравцями цього ринку й отримання від них інформації. Тому що, коли уряд опублікував таблицю, як вони рахували “стелю” – ми побачили, що ними враховано за базу не диференційована ціна, я якась середня, розрахована за якимись закупками без розподілу на види бензину і на якість бензину”, – зазначила вона.

Ніна Южаніна пояснила, що бензин не преміум марки може бути закуплений і українського виробництва і, наприклад, закуплений у Литві: “Як порівняти за якістю ці два види бензину і визначати одну “стелю” ціни для них?”.

“Тому коли це робить міністерство економіки, у мене ще більше виникає питань. Невже у нас там немає економістів, які б розібралися у цих питаннях. Вже не кажучи про те, що державне регулювання ціни на бензин і дизпаливо є абсолютно недоречним”, – наголосила депутатка.

“Найменш ефективне і найбільш небезпечне для економіки – це саме такі заяви й такі рішення уряду, які вже призводили і призведуть до того, що інвестиції з України відходять, виводяться. Бо непрогнозованість роботи – це найстрашніше для бізнесу”, – підкреслила представниця “Європейської Солідарності”.

Вона наголосила, що тіньовий ринок продажу пального значно збільшився, і за прогнозами втрати держави від продажу на “сірих” заправках бензину та дизпалива становлять приблизно понад 30 мільярдів гривень в рік.

“Ці кричущі факти мали б призвести до організованої роботи правоохоронної системи з тим, щоб подолати ріст тіньової економіки в паливному секторі. Натомість ми бачимо обмеження для офіційних продажів. Це настільки нездорові підходи, це настільки непрофесійні підходи – що лише руйнує ту крихку стабільність, яка була започаткована в нашій країні на цьому ринку”, – підсумувала Ніна Южаніна.

Читай у Google News! google news