Якщо Україна виконає свою домашню роботу, на Вашингтонському саміті НАТО вона отримає чітке запрошення в Альянс – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
НАТО

Якщо Україна вчасно зробить свою домашню роботу, на Вашингтонському саміті НАТО вона отримає чітке запрошення в Альянс. Про це заявив п’ятий президент України Петро Порошенко, передає 5.ua.

“Вимоги на 90% ті ж самі. Зробіть домашнє завдання. Оскільки збігаються вимоги щодо демократії, свободи і реформ і для членства в ЄС, і для членства в НАТО, запам’ятайте одну дату – жовтень 2023 року. В жовтні 2023 року Європейська Комісія буде підводити підсумки, проводити оцінку реформ. І це наш шанс для того, щоб ми розпочали переговори про вступ України в ЄС”, – пояснює Порошенко. 

“Політичне рішення підтримати Україну прийнято. Ми маємо виконати домашню роботу. По Конституційному Суду – треба прийняти позицію іноземних експертів і сформувати незалежний Конституційний Суд. Друга позиція – боротьба з корупцією, забезпечити незалежність антикорупційних органів, повернути електронні декларації, які були прийняті нами і скасовано в 2021-2022 роках”, – констатує п’ятий Президент. 

“Забезпечте демократію, плюралізм парламентських думок, а не блокування. Забезпечте свободу ЗМІ, забезпечте захист прав людини. Війна не є “екск’юзом”, якщо ви цього не зробите до жовтня – нічого не буде. І я пропоную владі пліч-о-пліч, єдиним фронтом узгодити кінцеву редакцію з Венеціанською комісією, проголосувати закони і відзвітувати вже в жовтні для того, щоб отримати рішення Єврокомісії про початок переговорів. У грудні – затвердження і переговори почнуться в грудні цього року”, – пояснює Порошенко. 

“У нас немає іншого виходу. Якщо ми не отримаємо позитивний висновок у жовтні, у 2024 році будуть вибори у Європарламент, Єврокомісію, вибори у Сполучених Штатах, ми будемо відкинуті на десяток років. В Україні євроінтеграцію, євроатлантичну інтеграцію підтримують відповідно 89% і 95%, не можна стояти на шляху народу”, – закликав Петро Порошенко. 

“Ми зробимо ці реформи, я до цього докладуся, зроблю все можливе. Я твердо переконаний: ми почнемо переговори про вступ в ЄС і це буде заліковано нам як виконання Річної національної програми для вступу в НАТО. Ми маємо підготуватися і на Вашингтонському саміті обговорювати не тільки і не стільки гарантії безпеки, як отримати запрошення в НАТО. Наші військові для цього зробили все можливе”, – наголошує Порошенко. 

Читай у Google News!