
Я не можу вплинути на зовнішню політику країни у цей важкий для неї час. Це прерогатива президента та дипломатів. Але як депутат я залишаюся відповідальним за внутрішньополітичну ситуацію в країні. Про неї не можна забувати навіть в час коли відбуваються чи готуються важливі події на міжнародному рівні, пише ексочільник Інституту нацпам’яті та депутат від “ЄС” Володимир В’ятрович.

Бо сила української позиції назовні залежить від внутрішньої ситуації. Бо заручитися підтримкою демократичних країн (а саме вони є нашими справжніми союзниками) може тільки Україна, яка попри війну зберігає базові свободи, які лише частково можуть бути обмеженими воєнними реаліями.
Тому навіть в такий час треба дбати про те, щоб Україна не скочувалася у несвободу. Особливо в такий час, який дає змогу користатися воєнними умовами, аби потроху реалізовувати наміри обмеження свободи.
Якщо Україна стане авторитарною вона програє бо втратить внутрішнє джерело своєї сили і зовнішню підтримку країн, які бачать незалежну Україну частиною демократичного світу. Авторитарна Україна спершу стане малою копією Росії, а потім зрештою її частиною.
Тому маємо зараз обʼєднатися довкола захисту українського суверенітету на зовні і свободи в середині країни.
Ці два процеси не можна розділяти. Україна стала незалежною коли націоналізм, який ставив за мету створення власної держави поєднався з прагненням будувати демократію.
І встоїть Україна в цей важкий час лише зберігши себе як національну демократичну державу. І зберігши себе такою, Україна збільшує шанс на те, що світ не провалиться знов в епоху диктаторів.