Якщо ми хочемо миру, то це значить, що на окупованих територіях мають бути миротворці – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
миротворці

Російські війська є загрозою не лише для України, адже агресія будь-якого моменту може поширитися на інші країни Європи. Саме тому необхідно актуалізувати ідею миротворчої місії ООН на Донбасі. Про це заявив п’ятий президент України, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому rtl.de, передає 5.ua.

“Потрібно розуміти, що після 2014 року ми не маємо втрачати ані години. Російські війська можуть бути однаково ефективними проти Польщі, Литви, Латвії, Фінляндії, Норвегії, навіть Боснії та Герцеговини – всюди. Тому зараз ніхто не може відчувати себе у безпеці. І в цьому полягає різниця з 2014 роком”, – вважає Порошенко.

Він додав: “Я не знаю, чому тоді кожен думав, що “звісно Україну потрібно підтримувати, але це їхня проблема”. Зараз це стосується кожного. У будь-якому випадку зараз Європа, весь європейський континент розуміє, що “так, це і моя проблема”.

Політик наголосив, що нині треба діяти активно, залучати усі можливі інструменти міжнародної політики.

“Коли я був президентом, ми скликали Раду Безпеки ООН кожного кварталу. У цій ситуації ми маємо демонструвати, що світ залучає всі інструменти для утримання ситуації стабільною. Особа, яка має відповідати – путін. Тільки одна країна є агресором”, – зауважив він.

Також необхідно ефективно використовувати інструменти “Нормандського формату”, залучати до перемовин Францію та Німеччину. Порошенко нагадав, що ідея щодо миротворців свого часу була зафіксована в коаліційній угоді уряду ФРН.

“Якщо ми хочемо миру, то це значить, що на окупованих територіях мають бути миротворці,  “блакитні шоломи” миротворчої місії ООН під мандатом Радбезу. Хочу нагадати, що у попередній коаліційній угоді німецького уряду після виборів до Бундестагу в 2016 році миротворча місія ООН  під мандатом Радбезу був центральним пунктом. Пригадую, пан Шольц доклав зусиль, щоб це було топ-пріоритетом”, – нагадав він.

І резюмував: “У цьому випадку не тільки українці переможуть, але й німці, всі європейці покращать глобальну безпеку, а Німеччина продемонструє знову свою провідну роль лідера Європейського Союзу”.

Читай у Google News!