Ізраїль капітулює перед ревізіонізмом путіна щодо Другої світової

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Цього місяця проходять дві міжнародні церемонії, присвячені 75-й річниці визволення Аушвіцу від нацистів: перша в Яд Вашемі в Єрусалимі і друга на місці самого концтабору в Польщі, пише Офер Адерет для haaretz.com.

Проведення більше однієї церемонії до такої дати, не так вже і незвично, але тут відбувається дещо більше. За бажанням вшанувати пам’ять жертв лежать інші, менш шляхетні інтереси.

Можна припустити, що за подією такого масштабу повинен стояти ізраїльський уряд, за подією в якій беруть участь світові лідери і який проводиться в Яд Вашемі. Але насправді, силою, що стоїть за цим, є хтось невідомий більшості ізраїльтян: Моше Кантор, російсько-єврейський мільярдер і олігарх, який є президентом Європейського єврейського конгресу.

Чи є якийсь зв’язок між тим, що Кантор є близьким до Кремля [настільки, що його називають “людиною путіна”], і вибором дозволити президенту путіну говорити, але позбавити Дуду, польського президента, такого ж привілею? Звичайно, ніхто цього відкрито не визнає, але будь-хто, хто стежив за дипломатичною напруженістю між росією та Польщею, яка досягла піку минулого місяця, може поставити собі питання, хто зацікавлений в тому, щоб підтримувати президента росії і не підтримувати його Польського колегу.

Рішення дозволити путіну, а не Дуді говорити, можна сприймати так, що Яд Вашем та ізраїльський уряд обирають сторону путіна. А цей крок, у цьому контексті, означає мовчазну підтримку спотвореної історії путіна про поділ Польщі на початку Другої світової війни та відбілювання співпраці Радянського Союзу з Гітлером.

Читай у Google News!